Vidzemes muižu stāsti. 2020.gada 19. un 26. septembris 
Izbraukšana no Kuldīgas 5.00, Saldus 5.50, Dobeles 6.30, Jelgavas 7.10, Rīgas 8.15
Paviesosimies Raiskuma pagasta «Biekās»- “Mirttantes”, mājās, kur savulaik tika uzņemta filma «Limuzīns Jāņu nakts krāsā», Patreiz šeit dzīvo Maijas kundze, , kura bijusi klāt, kad filma uzņemta un zinās pastāstīt ko interesantu. Kad filmēja "Limuzīnu Jāņu nakts krāsā", Maijai bija tikai 30 gadu, taču uzņemšanas laukumā pieredzēto viņa atminas tik krāšņi, it kā tas būtu noticis nupat.
Brantu muižas pavards atkal dzīvo. Senajās kartēs ezeru pie muižas sauca par Svētezeru un upīte, kas cauri tek, ir Veļupīte. Šova “Īstās latvju saimnieces” dalībniece Ilze Briede vairāk pazīstama kā “Donu” saimniece un maizes cepēja atjauno Brantu muižu un piepilda savu sapni par Kaucmindes skolu. Klausīsimies stāstos par Brantu muižu, īpašām enerģētiskām vietām pie muižas, bet Pirts skolas dibinātājs un vadītājs Nauris Zutis mūs iepazīstinās ar ārstniecības augu un dzintara labvēlīgo iedarbību uz veselību. Pusdienu galdā būs celti ēdieni no senajām kaucmindiešu recepšu grāmatām. Zupa vidzemnieku gaumē, kūpinātas kotletes ar piedevām, lauku krāsnī cepti cepumi un kārtīga lauku maizīte. Neizpaliks arī saimnieces gatavotais kaņepju sviests. Iespēja iegādāties Brantu muižas labumus.
Blomes muižas kungu māja, kas bijusi celta no koka un vēl tagad ļaužu nostāstos tiek pieminēta kā “zaļā māja”, mūslaikus nav spējusi piedzīvot, tādēļ raksturīgākos vaibstus muižas apkaimē mūsdienās iezīmē pamatīgās plēsto akmeņu celtnes. Ēkas mūrētas ar javu , taču ir bijuši meistari, kas pratuši būvēt tiltus un akas bez saistvielām - kraujot akmeni virs akmens. Viens no šādiem meistardarbiem ir akmens krāvuma tilts, kas 60-70 m garumā un 5m platumā šķērso Dzirnupīti. Blomes muižkungiem parkā līdz tiltam bijusi iecienīta pastaigu vieta.
Riņģu" Brāļu draudzes saiešanas nams – Ringu kambaris. Senā ēka glabā gan pagātnes, gan šodienas stāstus par garā stipriem sirds gudriem un darbīgiem ļaudīm Blomes pagastā. Tā ir vieta, kur kārts Latvijas valsts šūpulis. Blakus saiešanas namam atrodas Riņģu dižozols. Latvijā kādreiz šis koks ierindojās 10 dižāko ozolu sarakstā, tā apkārtmērs bija sasniedzis 8,6m, taču šobrīd no koka ir palicis pāri vairs tikai stumbra vraks.
Smiltenes muižas komplekss atrodas Vidusezera krastā. Šo teritoriju dēvē par Kalnamuižu. Kalnamuižā ir saglabājušās vairākas ēkas: muižas pārvaldnieka māja, ledus pagrabs, mednieku māja, stallis, skābbarības tornis, klēts ar seniem vējrāžiem, Vācu ordeņa pilsdrupas ar siera namiņu – sierūzi. Ekskursija Kalnamuižā kopā ar firsta madāmu Lilī, klausoties senajos nostāstos un leģendās. Firsta madāma būs sarūpējusi gardu cienastiņu- “Firsta bērnības garša”. IESPĒJA FIRSTA GARDUMUS IEGĀDĀTIES.
Autobusa ekskursija Smiltenē pa firsta Paula fon Līvena takām kopā ar firsta madāmu Lilī. Gadu desmitos, prasmīgi saimniekojot firsts fon Līvens, panīkušo, toties skaistā apkārtnes ainavā iekļauto miestu paspēja pacelt līdz tolaik apskaužam eiropeiskam līmenim.Savukārt firsta madāma Kalnamuižā izveidojusi tuvākajā apkārtnē pirmo bērnudārzu. Viņa ļoti mīlējusi ziedus, tāpēc firsts licis uzcelt siltumnīcas, kurās arī ziemā ziedējuši ceriņi un maijpuķītes.
Ceļazīmes cena: 28 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, pavadošā gida pakalpojumi,
Papildus izdevumi
Ekskursija Saknītēs ar Maijas kundzes stāstiem 5 euro
Brantu muiža 5 euro
Pusdienas Brantu muižā 7 euro
Ekskursija Blomē un Ringu kambarī ar Ilzi Briedi 2 euro( ziedojums Ringu kambariem)
Ekskursijas programma Kalnamuižā, Smiltenē ar firsta madāmu Lilī un cienastu 6 euro