Sēļu muižas festivāls un Burtnieku novads. 2021.gada 11.septembris. 
Izbraukšana no Kuldīgas plkst. 5.00, Saldus 5.50, Dobeles 6.30, Jelgavas 7.10.
Pusdienu pauze Rāmkalnos. Iespēja nopirkt kādu našķi mājniekiem.
Gaišās Rubenes baznīcas nostāstiem piepildītā vēsture aizsākusies viduslaikos. Mācītājs un vēlāk Livonijas hronikas autors Latviešu Indriķis 1208. gadā senajā Imeras novadā kopā pulcināja latgaļus, aizsākot Rubenē kristīgās draudzes tradīcijas. Baznīcā ir izveidota Multimediāla ekspozīcija, kas ar interaktīvi vadāmu video projekciju palīdzību stāsta par apkārtnes vēsturi no 13.gs. līdz mūsdienām, īpaši akcentējot Livonijas Indriķa ieguldījumu. Rubenes baznīcā būs iespējams iegādāties Latvijas pirmo pavārgrāmatu, ko sarakstījis Rubenes baznīcas mācītājs.
Janku dižakmens ir aizsargājams ģeoloģisks objekts. Dižakmens augstums ir 2,7m, garums – 6m, apkārtmērs 14 m.
Kokmuiža ir daļa no senā Valmieras pilsnovada. Sākotnēji tā celta no koka, kas arī devis nosaukumu – Kokmuiža. Kokmuižas parks savulaik varētu sacensties ar krāšņajiem puķu dārziem Holandes Keukenhofā. 18.gs. beigās te savas daiļdārznieka iemaņas aizsāka vēlākais Krimas botāniskā dārza direktors Nikolajs Anders fon Hārtviss. Te atrodas pirmais Latvijā, sfērisks saules pulkstenis.
Sēļu muiža atrodas skaistā un klusā lauku ciematā. Senais muižas parks ar dīķi un Mīlestības saliņu rosināt rosina pasapņot par muižas dzīvi, kas tajos senajos laikos saistījās ne tikai ar saimniecisko darbību, bet arī ar laikmetam atbilstīgu kultūras dzīvi. Muižā tika rīkoti koncerti, uzņemti viesi… Laika gaitā muiža ir pārbūvēta vairākkārt un tomēr tās senatnīguma īpašā gaisotne saglabājusies.
Sēļu muižas mūzikas un dzejas festivāls. Darbosies pankūku bārs, kur būsiet laipni gaidīti. Neizpaliks arī kafija, ko būs sarūpējusi Sēļu muižas saimniece.
Burtnieku zirgaudzētava ir senākā Latvijā un bez pārtraukuma darbojusies vairāk nekā 70 gadus. Mūsdienās zirgaudzētavā ir ap 150 zirgiem, kuri ganās ainaviskajās dabas lieguma pļavās Burtnieka krastos un apkārtnē. Te dzimuši un izaudzināti daudzi pasaules slavu iemantojuši zirgi, starp viņiem arī olimpisko spēļu medaļnieki. Būs iespēja vērot zirgu paraugdemonstrējumu.
Burtnieku vējdzirnavas atrodas Dzirnavu kalnā. Tās ir 1814. gadā celtas holandiešu tipa lieljaudas vējdzirnavas. Pie dzirnavām izveidotajā skatu vietā katrs var baudīt skaisto ainavu, plašo panorāmas skatu uz Burtniekiem un teiksmaino ezeru ar Burtnieku baznīcu tā krastā. Pie dzirnavām patīkamus mirkļus atradīs ikviens.
Ceļazīmes cena 30 euro
Papildus izdevumi.
Rubenes dievnams ar vietējo gidu, multimediju projekciju 2 euro
Kocēnu muiža ar vietējo gidu 2 euro
Sēļu muiža ar vietējo gidu, cienāšanās ar pankūkām, kafiju, Mūzikas un dzejas festivāls 3 euro
Burtnieku zirgu audzētava , cienasts zirdziņiem, paraugdemonstrējumi 4 euro