Slovākija- kalnu, gleznainas dabas un vēstures bagātību zeme. 2020.gada 25-30.augusts. 
1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00., Saldus 4.50, Jelgavas 6.10, Rīgas plkst.7.00.
Brauciens cauri Lietuvai.
Naktsmītnes Kielce trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
2 diena. Kielce sens Polijas reliģijas centrs. 12. gadsimtā Krakovas bīskaps uzcēla koka baznīcu sena tirgus vietā un vieta kļuva par bīskapa īpašumu. Dažus gadus vēlāk bīskapija te uzcēla pirmo mūra dievnamu, bet dažus gadsimtus vēlāk tika celta jau renesanses stila bīskaps pili.
Zalipie gleznoto ziedu ciems. Ciemats Zalipie ir mājvieta burvīgai tradīcijai. Vairāk nekā pirms gadsimta ciema sievietes sāka apgleznot savas mājas cenšoties vasaru ienest savā ikdienas dzīvē arī drūmajos rudens un garajos ziemas mēnešos. Tagad ciematā zied viss- gan vecās akas, gan bišu stropi, gan suņu būdiņas, gan saimniecības ēkas.
Kopalnia soli bochnia pirmsakumi meklējami jau 1248 gadā, kad Kazimirs Lielais te atklāja sāsraktuves. Ar šīm sālsruktuvēm saistās daudzas leģendas un teikas. Pazemes raktuvēs dosimies ar pazemes vilcieniņu .Raktuvju un seno Polijas vēsturi varēsim skatīt multimediju izstādē, kas atraktīvā veidā rāda notikumus Polijā. Te atdzīvojas gan senie karaļi, gan raktuvju strādnieki...
Nakts viesu namā ar brokastīm.
3.diena. Zem pilskalna atrodas brīvdabas muzejs, kas iepazīstina ar etniski jauktā reģiona kultūras vērtībām. Muzeja lepnums ir koka dievnami ar krāšņām ikonām. Kopā ar muzeja gidi iepazīsim slovāku tautas vēsturi gadsimtu garumā.
Ciemosimies kalnu ganībās pie vietējiem aitu ganiem, lai iepazītu seno ganu profesiju un degustētu aitu sieru.
Pienīnu kalnu nacionālajā parkā dodamies izbraucienā pa Dunajecas upi ar plostiem. Plostnieki košos kalniešu tērpos vadīs plostus garām stāvām klinšu grēdām. Atliek tik priecāties un baudīt dabas skaistumu.

Kopīgas vakariņas un lustēšanās. Nacionālie ēdieni, mūzika un dažādi pārsteigumi.
Nakts viesu namā ar brokastīm.
4.diena. Ar mazo kalnu vilcieniņu dosimies Augstajos Tatros pārvarot 255 metru augstuma starpību un izbaudīsim dabas takas ūdenskritumu ielejā. Ļausimies sajūtām kādas pārņēma karalieni Elizabeti uzturoties Augstajos Tatros.
Meža aukstā ūdens ūdenskritums plūst cauri milzīgiem akmens bluķiem un rada savā ceļā skaistas ūdens kaskādes, dārdoņu, kas dzirdams visā apkārtnē.
Relaksēsimies Vrbovas sēra termālajos baseinos, kuru ūdeņiem piemīt unikālas ārstnieciskas īpašības. Šeit iespējams relaksēties divos sēdošos baseinos ar tekoša ūdens strūklu un patīkamu temperatūru līdz 38 ° C vai kanāla baseinā ar masāžas strūklu ar temperatūru 32 ° C, kas lieliski masē muskuļus. Peldētāji novērtēs 35 m peldbaseinu ar 28 ° C temperatūru, bet jaunākajiem ēkas iekšpusē ir peldbaseina mārīte ar patīkamu 32 ° C temperatūru.
Kopīga vakariņošana vietējā krodziņā, kur sirdi plosa neaizmirstamas čigānu dziesmu melodijas. Šajos apvidos klīst leģendas par slovāku Robinu Hudu – laupītāju Janušeku, kurš arī senlaikos aplaupījis bagātos un visus salaupīto atdevis nabagajiem ļaudīm. Krodziņā baudīsim slovāku nacionālos ēdienus un dzērienus.
Pastaigu taka virs koku galotnēm kilometra garumā ļaus baudīt no putna lidojuma augstumiem Slovākijas neparasti skaisto dabu, elpu aizraujošs skats pavērsies no 32 metrus augstā skatu torņa.
Ar kalnu pacēlēju dosimies uz Augstajiem Tatriem, lai izbaudītu kalnu varenību.
Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
6.diena. Mājupceļš. Vēlu vakarā ierašanās mājās.
CEĻAZĪMES CENA: 285 euro
Cenā ietilpst:
transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, piecas naktis trīszvaigžņu viesnīcās, viesu mājās ar brokastīm, pavadošā gida pakalpojumi.
Papildus izdevumi:

Pacēlājs Augstajos Tatros un pastaigu taka virs koku galotnēm– 20 euro

Bochnias sāls raktuves ar vietējo gidu- krievu valodā 42 zloti 4242 zloti 42zloticenas ktu kritēriju kopumu, kā arī tiek ņemtā atsauksmes no iepriekšējiem viesiem.
Zalipie gleznoto ziedu ciems 15 zloti
Slovāku brīvdabas muzeja apmeklējums ar vietējo gidi 7 euro
Vrbovas sēra termālie baseini 9 euro
Pienīnu kalnu nacionālajā parkā brauciens ar plostiem, vakariņas ar dzīvo mūziku 25 euro
Kalnu vilcieniņš Augstajos Tatros 9 euro
kalnu ganībās aitu siera degustācija – 5 euro
Vakars slovāku krodziņā ar čigānu mūziku 25 euro