Kalni, aizas, ūdenskritumi un lāču vērošana dabā. 
Transvilvānija dabas draugiem. 2021.gada 23.-30.oktobris.
1.diena. Izbraukšana no Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
2.diena. Brauciens cauri Slovākijai, Ungārijai. Sveicināta, Translivānija!
Vīnu degustācija un vakariņas (aukstās uzkodas) Diosigā. Diosigas reģions kādreiz bija viens no slavenākajiem vīnkopības apgabaliem Eiropā. Diosigas vīni pat 1872. gadā atradās uz Ķīnas imperatora galda-200 pudeles Bacator deserta vīna. Vietējjie vīnkopji gatavo ļoti gardu aperatīvu, ko uzskata par godu Rumānijā likt svētku galdā. Vīnkopju ģimene ir specializējusies īpašu mārutku šķirņu audzēšanā un būs iespēja nobaudīt mārrutkus dažādos veidos.
Nakts Oradea hotel Impero ar brokastīm.
3.diena.Oradea – pilsēta ar senu vēsturi, kuras liecības glabā cietokšņa drupas piecstūra zvaigznes formā, bet izsmalcinātie baroka un jūgendstila vaibsti iegūti Hābsburgu valdīšanas laikā
Dosimies neaizmirstamu emociju pārgājienā pa Turdas kanjonu. Jūs gaida lieliska pastaiga pa šauru, krāšņu un ūdeņiem bagātu kanjonu Turdas aizā. Ļausimies neskartās dabas valdzinājumam un varbūt saklausīsim, kā savā majestātiskumā mūs uzrunā klintis un čalojoša kalnu upe. Pikniks brīvā dabā pie čalojoša strauta – “mititei” (ceptas maltās gaļas desiņas rumāņu tradicionālā gaumē)
Sighisoara joprojām ir viena no skaistākajām viduslaiku pilsētiņām Eiropā, ko cēlušie sakši 12. gadsimtā. Tā ir Vlada Drakula dzimtā pilsēta un virs viņa mājas dzelzs ieejas durvīm joprojām karājas pūķis. Vārds Dracul tulkojumā nozīmē pūķis un viduslaikos tas bija neatkarības, gudrības un spēka simbols.
Sveicināti Varsag ciematā, kas biezu mežu ieskauts atrodas augstu kalnā. Te dzīvo cilvēki saskaņā
ar dabu un savām tradīcijām. Naktsmītnes, vakariņas|, brokastis Varsag ciematā.
4.diena.
Székelyderzs baznīca - īpaši sena mūra baznīciņa kalnos, ar krāsainām freskām, kādas tieši šim apvidum raksturīgas.
Transilvānijas pļavu smaržu un spēku sajutīsiet, baudot tēju un garšvielas Avramesti.. Ekskursija saimniecībā, kas atrodas 300 gadus vecā savrupmājā un piekopj bioloģisko augu audzēšanas metodes. Ekskursija pa garšaugu dārzu, kur aug vairāk nekā 60 ārstniecības augu, dārzeņu un augļu veidi.
Soimusu Mic – vietējās maizītes cepšana rituāls. Maizītes un rumāņu nacionālo uzkodu degustācija.
Korunda. Iegādāsimies rumāņu nekārtojamos izšuvumus, aitādas, vietējo amatnieku ražojumus etnogrāfiskajā ciematiņā.
Ekskluzīva programma grupai – lāču vērošana. Kopā ar mežiniekiem dosimies dziļi mežā un centīsimies ieraudzīt Karpatu brūnos lāčus, kas mīt apkārtnē. Sadalīsimies pa 2 X 8 cilvēki un dosimies uz meža būdām, kas būvētas lāču novērošanai.. video no lāču vērošanas dabā.
Naktsmītnes privātās mājās Varsag ciematā ar vakariņām, brokastīm.
5.diena. (diena bez autobusa) Bet, varēsiet šo attālumu arī mērot zirgu pajūgā. Smaržu virpulis no ziedošajām pļavām un tikko svaigi pļautā siena smarža kā viegli virmojoša dūmaka apskauj līdz bezgalībai tālu redzamos kalnus un ielejas. Vai šī nav tā vieta, ko sauc par zemes malu? Tā vieta, kur apstājas laiks, kur cilvēks un daba beidzot runā vienā valodā?
Ciemošanās pie kokamatnieka – viņš mūs iepazīstinās ar savu arodu un parādīs savas darba prasmes.
Pikniks pie dabas……
Ūdenskritums – tautā sauktais par ‘tekošo akmeni’, tas nemēdz izžūt pat karstākajās vasarās.
Vakariņas, vakara programma un danči – piedāvājam atpūtu no sirds uz sirdi, iepazīstot vietējo sadzīvi un tradīcijas, nacionālo virtuvi un vīnus, baudot neviltotu viesmīlību.
Naktsmītnes un brokastis pie vietējiem iedzīvotājiem Varsag ciematiņā.
6.diena. Gleznainais Subcetate ezers ir kā maza zila saliņa vareno kalnu masīvā, kas ir cilvēku roku radīts brīnums izveidojot dambi. Senākajos laikos kalnu ciematiņa iedzīvotāji nodarbojās ar koku pludināšanu pa straujo kalnu upi, bet pēc dambja uzcelšanas viņiem nācās savu rūpalu pārtraukt.
Brateiu –viesošanās pie īstiem čigāniem, kuru piedāvātie amatniecības izstrādājumi un viesmīlība ļaus ieskatīties bezgala krāsainā pasaulē – tik raibā kā čigānu brunči
Pārgājiens uz Litxenes pilsdrupām, vērojot burvīgo apkārtnes panorāmu.
Bagātīgs vakariņu galds ar dzīvo mūziku Savadisla ciemata krodziņā.
Naktsmītnes un brokastis privātā pansijā Savadisla ciematā.
7. diena. Stana ciematiņā: Dosimies ciemos pie mūsu gida Kristiāna uz viņa saimniecību, brauciens ar kalnu vilcienu, maltīte ar vietējām tradīcijām, , folkloras (deju) programma un tērpu prezentācija.
Brauciens cauri Ungārijai, vēla ierašanās viesnīcā Žešovā
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Polijā ar brokastīm.
8.diena. Mājupceļs cauri Polijai, Lietuvai. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.
Brauciena cena: 497 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida un Rumānijas gida pakalpojumi. Polijas teritorijā divas naktis trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm, Rumānijas teritorijā: nakts trīszvaigžņu viesnīcā, viesu namos, privātās pansijās ar brokastīm. Vakariņas, pikniki, maksas ceļi, stāvlaukumi, papildus izmaksas par pārbraucieniem, veselības apdrošināšana
Papildus izdevumi:
Papildizdevumu cenas iespējams var mainīties

Etnogrāfiskās programmas, vietējo amatnieku degustācijas, ieejas biļetes apskates objektos 50 euro
Lāču vērošana dabā 20 euro ( Jāmaksā medniekiem pēc pasākuma).