Lietuvas muižas un senās tradīcijas. 2021.gada 11.-12.septembris. 
Izbraukšana no Kuldīgas 6.00, Saldus 6.50. Dobeles 7.30, Jelgavas 8.00.
Ģedimina Ališauska koka un akmens sēta, kas atgādina akmens un koka valstību. Akmens bumerangi, mandalas, skulptūras. Vasarā akmeņdārzos zied daudz ziedu. Tas ir unikāls dabas stūris, kur vienkārši laukakmeņi pārvēršas par maģiskiem akmeņiem. Sētā eksponētas skulpturālas kompozīcijas un aug 150 ozoli.
Užugiris muzejs atrodas ielu ciematā Užulėnis, ēkā, kas atgādina pili, kuru reģiona iedzīvotājiem dāvināja Neatkarīgās Lietuvas pirmais prezidents Antanas Smetona. Vienā no modernākajām neatkarīgās Lietuvas pamatskolām bija centrālā apkure, ūdensapgāde, kanalizācija, karstais ūdens, elektrības zvani klasēs un radio sakari skolotāju dzīvokļos. 1936. gads 15. aprīlī ar prezidenta laipnu piekrišanu skolai tika piešķirts prezidenta Antanas Smetonas pamatskolas vārds. Pusdienās baudīsiet pirmā Lietuvas prezidenta iecienītāko ēdienu- kugeli.
Uz Lietuvu šakotis atceļoja no Vācijas XIX gs. beigās un kļuva populārs Suvalkijā. To sāka cept baznīckungu mājās un klosteros. Šakotis jau kopš seniem laikiem ir neatņemams lietuviešu svētku galda gardums. Sevišķums ir tā izskatā un garšā. Pārgriežot to šķērsgriezumā, var saskaitīt, cik reizes lieta mīkla. Izceptais pīrāgs var stāvēt gadiem, nezaudējot nedz formu, nedz garšu. Nacionālā mantojuma meistars Vitālijus Želnys mums ierādis, kā top šakotis, kas esot visā Lietuvā visautentiskākais un garšīgākais.
Siesiku muiža ir vienīgā saglabājusies renesanses stila nocietināta dzīvojamā ēka Lietuvā. Par to, ka pils tika uzcelta kā cietoksnis, liecina apšaudes atveres sienās un fakts, ka to no trim pusēm aizsargāja dziļi, ar ūdeni piepildīti grāvji un vaļņi. Šobrīd rietumu un dienvidu grāvji ir notīrīti, rietumu uzbērums ir aizpildīts. Stāsta ,ka savulaik viena no hercoga sieva iemīlējusies ārzemju bruņiniekā Astikā. Naktī hercogiene steidzās redzēt mīļoto, bet hercogs uzzināja par sievas neuzticību. Sāpināts un aizvainots viņš pavēlēja neuzticīgajai sievai iemūrēt pils tornī un sagriezt mīļāko gabalos. Viņa saka krēslā un tagad gandrīz katru vakaru princese nolaižas no spoku torņa un dodas uz ezeru, kur gaida savu mīļoto l
Ukmerģe ielākā ebreju pilsēta Lietuvā. Lietuvā ir tikai divas pilsētas, kuru centrā atrodas pilskalns. Ukmerģe ir viena no tām. Var uzkāpt senā kurgānā pa spirālveida dzelzs celiņu. Tas ir ļoti ērts iešanai. No pilskalna paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu.Pilskalnu izmantoja aizsardzībai un tur stāvēja koka pils. Pēc daudzu krustnešu uzbrukumu izturēšanas Vītauta un Jogailas kauju laikā pils tika nodedzināta.
Dziednīcu parkā, atrodas viena no slavenākajām strūklakām Lietuvā. Siltajā sezonā tās šļakatas dejo atpūtnieku izvēlēto melodiju pavadībā, bet ziemā ūdens plūsmu atgādina kustīgo gaismu spēles. Tāpēc nav brīnums, ka Druskininkos parasti norunā tikties "pie strūklakas". Bez papildu paskaidrojumiem visi saprot, pie kuras – pie muzikālās.
Nakts Pusynas Hotel & SPA Druskininkai ar brokastīm. Viesnīca atrodas Druskininku centrā, 200 metru attālumā no Druskoņa ezera un Druskininku ūdens atrakciju parka.
2.diena.Druskininku nosaukums ir cēlies no vārda „sāls” lietuviski „druska”. Ar Druskininku sāļo avotu dziednieciskajām īpašībām pirmie pārliecinājušies vietējie zemnieki, kuru noberztās kājas ātrāk sadzijušas, bradājot pa strautiem Nemunas krastos. Dosimies arī mēs uz paviljoniņu, lai izbaudītu izsmalcināto minerālūdeni, kas atnesis slavu kūrortam. Iegādāsimies lietuviešu rupjmaizi ciemakukulim, kas Lietuvas laukos līdz pat divdesmitajam gadsimtam bija pamatēdiens. Neatstās vienaldzīgus arī „lietuviešu zelts”-dzintars, no kura tiek izgatavotas unikālas rotaslietas un neparasti mākslas izstrādājumi. Lietuvieši kopš seniem laikiem ne tikai rotājās ar dzintaru, bet ārstēja dažādas slimības, aizsargājās pret nelabiem gariem. Tiek izgatavota pat spēcinoša dzintara tēja.
Brauciens ar kalnu vagoniņu ir aptuveni kilometru garš. Tā laikā no 45 metru augstuma paveras skaists skats uz Druskininku apkaimi un Nemunu.
Vepriju ciemats atrodas īstā meteorīta veidotajā krāterī, kura diametrs ir aptuveni 8 km bet krātera dziļākajā vietā ir izveidojies ezers. Tas ir lielākais meteorīta krāteris, kas atklāts Lietuvā. Ļoti mistiska vieta - pazūd telefona savienojums, cilvēkiem labs garastāvoklis un smiekli dubultojas.
Zāļu maģija. Jūs iepazīstināsi ar augu izmantošanu dažādos rituālos, burvestībām, ticējumiem. Ar dažādiem ārstniecības augiem, kas aug Vepriju apkārtnē, to ārstnieciskām īpašībām. Jūs varēsiet nobaudīt smaržīgas ārstnieciskās tējas ar medu, medus zāli, pienenes, diždadža sakni un daudz ko citu.Jūs iepazīstinās ar citiem augu izmantošanas veidiem: garšvielu eļļām, etiķi, ziepēm ar zaļumiem, garšvielu maisiņiem. Tēja tiks vārīta ārā uz dzīvas uguns senā katlā, ko izlej ar liekšķeri, "atbaidot ļaunos garus". Neizpaliks arī bitenieka stāstījums un jestrs muzikants. Iespējā iegādāties vietējo amatnieku gardumus.
Ceļazīmes cena: 98 euro
Ceļojuma cenā ietilpst: transports-komfortabls autobuss, kondicionētājs, wc, audio,1 nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm, gida pakalpojumi.
Papildus izdevumi:
Ekskursija akmens sētā 3 euro
Užugrijas muiža ar vietējo gidu 5 euro
Pusdienas- kugelis 5 euro
Šakotis programma, ar šokotis baudīšanu ar piparmētru tēju 4 euro
Siesiku muiža 5 euro
Kalnu vagoniņš 5 euro
Zāļu maģijas programma ar degustācijām 4 euro