Ēdenes dārzs- Slovēnija. 2020. gada 6.-13.augusts. 
Ēdenes dārzs- Slovēnija. 2020. gada 6.-13.augusts.
1.diena.Izbraukšana no Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.10, Rīgas 6.10.
Diena ceļā, nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
2.diena. Kapucīniešu mūku baznīca un kapenes Brno. „Kas jūs tagad, mēs reiz bijām, kas mēs tagad, Jūs reiz būsiet”. Kapenes ir dibinātas 17.gs vidū un atrodas zem Kapucīniešu klostera, kur ir apglabāti gan mūki, gan klostera celtnieki, gan Brno ievērojamākie cilvēki, kuri te dus mūža mierā jau 300 gadus.
Dosimies uz Morāvijas skaistākajām alām-Punkva, lai izbaudītu pazemes stalaktīdu valstību. Brauciens pa pazemes alu sistēmu ar laiviņu sagādās neatkārtojamu adrelīna devu, bet Macohas bezdibenis pārsteigs ar savu varenību.
Mikulova. Vīna degustācija un vakariņas mūzikas pavadījumā pie Mikulovas vīndariem.
Naktsmītnes pie vīndariem ar brokastīm.
3.diena.
Svētās Barbaras draudzes baznīcu Barnbachas pilsētiņā ir projektējis F.Hundertwasers.Tā ir jautra baznīca ar zeltītu kupolu, lielu torni un apkārtējām ēkām ir ļoti daudzveidīgas formas. 12 vārti, kas ieskauj baznīcu simbolizē lielākās reliģijas uz pasaules.
Kamnik maza kalnu pilsētiņa pie Bistricas upes, ko ieskauj Kamniške Alpu kalni.
Naktsmīnes viesu namā ar brokastīm.
4.diena
Velika Planina. Dosimies lielajā Montain kalnā, lai apmeklētu vietējos ganus, iepazītos ar viņu dzīvi kalnos, ieelpotu kalnu gaisu un izbaudītu neskarto kalnu idilli. Pusdienas ieturēsim ganu būdā un izbaudīsim ganu sarūpētos ēdienus un viņu viesmīlību.
Pa kalnu ganībām dosimies uz Sniega Marijas kapellu, kas lepni stāv pašā kalna virsotnē spītējot skarbajiem vējiem, bet jūnija mēneša beigās starp akmeņiem te uzzied sarkani kalnu ziediņi Nigritella.
Vietējā ganu būdā degustēsim žganjeteku, kas ir vietējais slovēņu degvīns, ne velti Slovēnijā lepojas ar senajām tradīcijām šī dzēriena gatavošanā.
Kamniška Bistrica avots iztek no apsūnojošām klintīm, uz mirkli apstājas, lai veidotu mākslīgu ezeru.
Gājiens pa Predaselj aizu, kas ir 30 metrus dziļa, radīs patiesas emocijas. Varēsim izbaudīt ne tikai ūdens vareno spēku, bet arī stāvo klinšu majestātiskumu.
Nakts viesu namā ar brokastīm.
5.diena.
Divstāvu Veronikas kapella ar pazemes kapenēm, kurai nav līdzīgas visā Slovēnijā. Leģenda stāsta, ka apburtā grāfiene Veronika, pa pusei meitene, pa pusei čūska šeit sargā apslēptos dārgumus.
Vitgar aiza. Pa dēļu takām un tiltiņiem ceļš ved gar upes malu, kas izgrauzusi ceļu draudīgajās klintīs, steidzīgi lēkā pāri akmeņiem un pa laiciņam pārvēršas kārtējā ūdenskritumā. Bet apkārtējie kalni ir vieglas miglas mūžīgi apklāti un rada mitisku noskaņu.
Bleda. Jau tūkstošiem gadu atpakaļ svētceļnieki devās uz Svētās Marijas salu ezera viducī, lai pielūgtu mīlestības un auglības dievieti Zivu. Mums arī būs iespēja ar slovēņu laivām-pletnām doties uz salu un ieskandināt Vēlēšanās zvanu, kas zin, varbūt piepildās kāda kvēlākā vēlēšanās....
Nakts viesu mājā ar brokastīm.
6.diena.
Predjamskas viduslaiku pils , kas gluži kā piparkūku mājiņa ievietota lielas alas ieejā. Pilī esošajos alu labirintos savu mājvietu ir atraduši sikspārņi, bet vienīgais apgaismojums pilī ir lukturīši, kas vēl labāk ļauj sajust pilī valdošo noskaņu.
Noslēpumainā pazemes pasaule Postjonas alas. Pazemes vilcieniņš ievedīs dziļi alas sirdī un mēs ieraudzīsim pazemes pasauli, kas ir tik spokaini skaista. Redzēsim gan stalaktītu dārzus, gan kaļķu noguļšņu aizkarus, gan alas pazemes koncertzāli, kura spēj uzņemt vienlaicīgi vairāk kā 10000 cilvēku. Protams neizpaliks arī unikālā salamandra, kuru dēvē par cilvēkzivi un tā dzīvo mūžīgajā tumsas valstībā.
Koper maza pilsētiņa, kas atrodas pie Andrijas jūras un jau 13 gadsimtā to ir apdzīvojuši senie grieķi. Vēlākajos gados tās arhitektūrā pēdas ir atstājuši venēcieši un Venēcijas tuvums vecpilsētā ir jūtams ik uz soļa. Pelde Andrijas jūrā.
Nakts viesu mājā ar brokastīm.
7.diena.
Mozirjes ziedu dārzs. Ziedi, ziedi un vēlreiz ziedi. Tad nu dosimies baudīt šo neaprakstāmo skaistumu........
Mājupceļš.
Nakts viesnīcā Čenstohovā ar brokastīm.
8.diena.
Brauciens caur Poliju un vēlu vakarā atgriešanās mājās.
Ceļazīmes cena: 488 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, trīs naktis viesnīcās ar brokastīm, 4.naktis viesu namā ar brokastīm, veselības apdrošināšana.
Papildus izdevumi:
Capucīniešu kapenes un baznīca KC 80
Macohas alas, pacēlājs un brauciens ar laiviņu pa pazemi 15 euro
Vīna degustācija un vakariņas ar cimbala mūziku 25 euro
Ekskursija Veliki Planina: kalnu pacēlāji, pusdienas pie ganiem, žganjetekas degustāciju un vietējā gida pakalpojumiem: 37 euro ( cena tiks precizēta)
Vitgara aiza 10 euro
Brauciens ar pletnām 20 euro
Predjamska pils 15 euro.
Postjonas alas 25 euro
Mozirjes ziedu dārzs 8 euro