Baltkrievija un senā Lietuvas Lielkņazistes zeme. 2020.gada 2.-4.maijs. 
1.diena. Izbraukša no Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.00
Karaliskā pilsēta Grodņa, no kurienes sākās Lietuvas Lielhercogiste. Seno Grodņu uzskata par pilsētu- muzeju. Runājot par Grodņu, bieži vien ir jāizmanto vārdi “visvairāk”, „vienīgais”, „pirmais”. Šī ir "lielākā" Eiropas pilsēta Baltkrievijā. Vienīgā, kurā ir tik daudz reliģisko pieminekļu, kurus neskāra postošs ateisma vilnis. Vienīgā karaļa rezidence Baltkrievijā ar divām pilīm. Pirmā aptieka, medicīnas akadēmija, botāniskais dārzs, pirmais un senākais torņa pulkstenis, pirmais zooloģiskais dārzs Baltkrievijā atrodas arī Grodņā.
Pirmais leļļu teātris Baltkrievijā Jums vērs savas durvis un atklās noslēpumainās un leģendām bagātās aizkulises. Teātra mākslinieki jums pastāstīs teātra vēsturi, parādīs, kur dzīvo viņu lelles. Jūs gaida pastaiga teātrī, vizīte teātra muzejā, leļļu noliktavā un darbnīcās. Varēsiet izbaudīt meistarklasi un paši savām rokām radīt brīnumu ļaujot lellēm atdzīvoties.
Dieva mātes- Marijas pareizticīgo katedrāle Grodņā tika uzcelta 1907. gadā, godinot krievu karavīrus, kuri gāja bojā Krievijas un Japānas karā.
Vakariņas ar nacionāliem baltkrievu ēdieniem un bagātīgu folkloras programmu. Neizpaliks ne jautra dziedāšana, ne jestri danči.
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
2.diena. Pilsētas nomalē ir ļoti skaista 12. gadsimta pareizticīgo baznīca - Borisoglebskaja , kas celta kā klosteris, tālab atstatus no pilsētas kņadas. Unikālā celtne celta no akmeņiem un speciāliem ķieģeļiem, sienās veidojot krustu zīmējumus, izmantojot dažādas krāsas materiālus. Krustu motīvi kā brīnišķi akmens ziedi grezno baznīciņas sienas. Tāda sajūta, ka mūki, kas agrāk tur dzīvojuši un lūgušies, vēl aizvien tur staigā un pieskata visu. Un pārņem sajūta, ka baznīcā tik tiešām mājo Dievs visdažādākajos savas izpausmes veidos.
Jaunā pils iepazīstinās ar savu teikām un nostāstiem bagāto vēsturi un cilvēkiem, kuru liktenis ir saistīts ar Karalisko pili.
Vecā Grodņas pils radās jau 11. gadsimtā un piedzīvojusi gan poļu, gan lietuviešu valdnieku laikus.
Iepirkšanās Grodņas lielveikallā
Pusdienas restorānā „Zevana pils”, kas uzcelta, kā bagāta muižnieka māja, rotāta ar ambiciozām viduslaiku stila gravīrām. Viesus gaida Sofijas, Mednieku, Lielā zāle, Tējas istaba, Lauku svētnīcas istaba. Te katrs var apmeklēt dendrāriju ar vairāk kā 400 augiem; Zoo parku, zirgu staļļus un manēžu; partizānu nometni ar zemnīcām. Par Baltkrievijas senatni te liecina senās mednieku un zvejnieku mājiņas.
Sviatskas pils un parka ansamblis ir 18. gadsimta arhitektūras piemineklis un atgādina Franču Versaļu.
Dosimies skaistā ceļojumā ar kuģīti pa īpaši aizsargājamo UNESCO dabas teritoriju. Brauciena laikā neizpaliks arī paceļamo slūžu šķērsošana, kas braucienu padarīs iespaidiem bagātāku.
Greznā atpūtas kompleksā vakarēšana Baltkrievu stilā ar humoristisku koncertu un nacionālo ēdienu, dzērienu baudīšanu. Neizpaliks tradicionālās Baltkrievijas dejas, kas sniegs lielisku iespēju atpūsties un izbaudīt Baltkrievijas viesmīlību.
Meistarklase nacionālo ēdienu pagatavošanā un protams arī degustēšanā.
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
3.diena.Druskininku nosaukums ir cēlies no vārda „sāls” lietuviski „druska”. Ar Druskininku sāļo avotu dziednieciskajām īpašībām pirmie pārliecinājušies vietējie zemnieki, kuru noberztās kājas ātrāk sadzijušas, bradājot pa strautiem Nemunas krastos. Dosimies arī mēs uz paviljoniņu, lai izbaudītu izsmalcināto minerālūdeni, kas atnesis slavu kūrortam. Iegādāsimies lietuviešu rupjmaizi ciemakukulim, kas Lietuvas laukos līdz pat divdesmitajam gadsimtam bija pamatēdiens. Neatstās vienaldzīgus arī „lietuviešu zelts”-dzintars, no kura tiek izgatavotas unikālas rotaslietas un neparasti mākslas izstrādājumi. Lietuvieši kopš seniem laikiem ne tikai rotājās ar dzintaru, bet ārstēja dažādas slimības, aizsargājās pret nelabiem gariem. Tiek izgatavota pat spēcinoša dzintara tēja.
Brauciens ar kalnu vagoniņu ir aptuveni kilometru garš. Tā laikā no 45 metru augstuma paveras skaists skats uz Druskininku apkaimi un Nemunu.
Brīvais laiks Druskininku pilsētā, lai paklejotu pa mazajām ieliņām un nopirktu kādu dāvaniņu mājniekiem.
Ceļazīmes cena: 159 euro.
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida un Baltkrievijas gida pakalpojumi, 2 naktis trīszvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, , veselības apdrošināšana.
Papildus izdevumi;
Pirmais leļļu teātris Baltkrievijā 2 euro
baznīca – Borisoglebskaja – 2 euro
Folkloras vakars ar bagātīgām vakariņām 12 euro
Pusdienas restorānā „Zevana pils”, ar folkloras programmu un kompleksa apskates ekskursiju 14 euro
Vakariņošana baltkrievu stilā ar meistarklasi ēdienu gatavošanā 9 euro
Brauciens ar kuģīti cauri slūžām 5 euro

Papildus naudiņas Baltkrievijā kopā : 44 euro

Brauciens ar kalnu vagoniņu Lietuvā 5 euro

– ceļošanai derīga pase, pases derīguma termiņam jābūt ne mazākām par 3 mēnešiem