Augstkalnu dabas parki Karintijā- Austrijā. Dabas draugiem. 2020.gada 5.-11.jūlijs. 
1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50., Jelgavas plkst.6.10, Rīgas plkst.6.00.
Brauciens cauri Polijai.
Naktsmītnes Polijā ar brokastīm.
2.diena. Sloupsko-šošůvské alas ir lielu kupolu, koridoru un milzīgu pazemes bezdibeņu komplekss. Alai ir izcila akustika, tāpēc to izmanto kamermūzikas koncertiem. Sloupsko-šošůvské alās ir trausli un krāsaini stalaktītu rotājumi.
Vietā, kur Austrijas kalni izskatās kā omulīgi milži, pār kuru noliektajām mugurām biezi saauguši egļu meži, atrodas Karintijas reģions.
Ramingstein ciemats atrodas Austrijas Alpos 1100 metru augstumā un ir . viena no skaistākajām un ekskluzīvākajām vietām Austrijā. Burvīgs kalnu ciematiņš ar savu pili, varenām kalnu grēdām un cauri plūstošo Mūras upi
Mūsu viesu nams atrodas Ramingsteinas centrā -vēsturiskā ēkā, kas celta jau tālajā 14 gadsimtā. No viesu nama logiem varēsiet baudīt skatu uz kalniem, Mūras upi un seno Finstergrun pili.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
3.diena. Dosimies ar kalnu pacēlāju uz Grossek virsotni 2035 metru augstumā un izbaudīsim iespaidīgu skatu uz ieleju.
Pa pastaigu taku 3 km garumā gar kalnu ezeriņiem ceļš vedīs uz kalnu pacēlāju, kas mūs novedīs uz Svētā Mihaela ciematiņu kalnos. Nesteidzīga pastaiga baudot dabu un kalnus. Iespēja kalnu restorāniņā ieturēt pusdienas un izbaudīt Karintijas nacionālos ēdienus.
Mauterndorfa pils apmeklējums būs ceļojums atpakaļ laikā. Viduslaiku Mauterndorfa pils, kas celta jau 13 gadsimtā ir unikāla un pilna ar noslēpumiem. Tā atrodas uz akmeņainas klints un dominē vēsturiskajā pilsētā Mauterndorfā. No 44 metrus augstā nocietinātā torņa paveras lielisks skats uz Mauterndorfu, Augstā Tauerna, Nockberge kalnu grēdām.
Senās dzirnavas 1981. gadā atjaunoja daudzi brīvprātīgie amatnieki dzirnavu meistaru vadībā. No dažādiem Karintijas ciematiem atsevišķas dzirnavu daļas tika savāktas un atkal meistarīgi saliktas līdz vērtīgam senās tautas tehnikas paraugam, lai parādītu senču lielo meistarību un apbrīnojamo atjautību.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
4.diena. Brauciens ar nostalģisku Chuk-Chuk vilcieniņu pa vienu no iespaidīgākajiem Karintijas dabas parkiem sniegs patiesu baudījumu neskartās dabas mīļotājiem.
Pēc brauciena ar Chuk-Chuk vilcieniņu Jūs gaida tipiski Karintijas ēdieni un atspirdzinājumi kalnu krodziņā.
Pastaiga pa dabas parku, garām kalnu upītei, vientuļām zemnieku sētām, baudot kalnu īpašo auru. 6 km.( Iespēja atceļu mērot arī ar Chuk-Chuk vilcieniņu)
Fallbach ūdenskritums dārdēdams krīt ielejā no 150 metru augstuma un ir viens no augstākajiem un iespaidīgākajiem Austrijas ūdenskritumiem.
Milštates ezerā vasarās ūdens var iesilt līdz 28 °C un ūdens ir īpaši silts pateicoties karstajiem avotiem ezera gultnē, bet tā ziemeļu daļā paceļas 2000 m augstie Milštates Alpi.
Burg Sommeregg. katru vasaru rīko bruņinieku turnīrus un vēsturiskus šovus, lai ar žonglieru, bruņinieku, jātnieku, akrobātu, amatnieku spēlēm parādītu, ka viduslaiki nebija tik tumši un nospiedoši. Te tiek demonstrēta maģiska cīņas māksla, augsta meistarība zirgu izjādēs, apbrīnojamas cīņas ar zobeniem, mīlestība un bruņniecisks gars.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
5.diena. Ar kalnu pacēlājiem dosimies Grunwaldkopf virsotnēm vairāk kā 2000 metru augstumā un pastaigājoties gar augstkalnu ezeriem baudīsim dabas varenību un kalnus.
Gandrīz 35 km garais augstkalnu ceļš ved 52 līkumos cauri Nockberge dabas parkam Karintijā. Šīs teritorijas nosaukums cēlies no maigajiem, apaļajiem kalniem kas ir unikāli visā Alpu reģionā. Te ir lielākā egļu un priežu populācija Austrumu Alpos.
Windebensee ir kalnu ezers un atrodas 2000 metrus virs jūras līmeņa. Pastaigu takas stiepjas ap ezeru un atklāj informāciju par Nock kalniem un Alpu reljefu. Tas ir Nacionālā parka dārgakmens.
Pa pastaigu taku garām Windebensee dosimies līdz kalnu zvanam, baudot kalnu vēju un apkārtējo ainavu. Ieskandināsim vēlmju zvanu, kas zina, varbūt vēlēšanās piepildās….
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
6.diena. Laxenburgas pils ir viena no iespaidīgākajām pilīm Eiropā. Romantisks brauciens ar plostu uz Laxenburgas pili.
Pils greznās zāles tiek uzskatītas par Austrijas dārgumu krātuvi. Šeit ķeizariene Sisī pavadīja savu medusmēnesi , te viņa devās bezgalīgās zirgu izjādēs pa apkārtējiem mežiem. Pils lepojas ar skaistajiem dārziem, kuros atrodas gan mistiskas grotas, gan tempļi, gan viduslaiku turnīru vieta.
Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.

7.diena. Mājupceļš.
Ceļazīmes cena: 398 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Cenā ietilpst: transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida pakalpojumi, sešas naktis trīs zvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, apdrošināšana.

Papildus izdevumi:
OBERTAUERN pacēlēji 20 euro
Sloupsko-šošůvské alas 180 kronas
Mautendorf pils 12 euro
Bruņinieku turnīrs 20 euro
Chu-Chu vilcienu 7 euro
Pusdienas kalnu zemnieku saimniecībā- cena tiks precizēta.
panorāmas ceļš "Nockalmstraße 5 euro
Grunwaldkopf pacēlāji 18 euro
Laxenburg pils parks + biļete uz prāmi 4 euro
Laxenburg pils apmeklējums 11 euro