Atvasara Horvātijā un Bosnijā Hercegovinā. 2019. gada 11.-19.oktobris. 
(Cenā ietilpst visas naktis trīszvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, pārbraucieni uz ceļojuma programmiņā minētiem apskates objektiem)
Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00, Saldus 4.50., Dobeles 5.30., Jelgavas 6.10. Rīgas 6.00

1.diena. Ceļš cauri Polijai, pusdienu pauze Polijā, nakts trīszvaigžņu viesnīcā Bytoma pilsētiņā ar brokastīm.

2.diena. Mariboras pirmsākumi aizsākās jau 12.gadsimtā, kad Piramīdas kalnā uzcēla cietoksni. Pa šaurajām pilsētas ieliņām, kur namiņi lepojas ar sarkanu dakstiņu jumtiem, dosimies uz izrotāto Mēra kolonnu, pilsētiņas vecpilsētu, kur savu vietu ir atradis 400 gadu vecs vīnogulājs. „Stara” vīnogulājs ir atzīts par vecāko pasaulē ražojošo vīnkoku, kas ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā.

Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Horvātijā ar brokastīm.
3.diena. Horvātija – viena no skaistākajām Eiropas valstīm, kurā vienmēr spīd saule, jūrā spoguļojas tūkstošiem salu, šņāc ūdenskritumi, plešas kalni un dzīvo sirsnīgi cilvēki.
Zadaras vecpilsēta san kā bišu strops. Šeit sajaukušies daudzi arhitektūras stili un gaumes, maigais Adrijas jūras vējš glāsta marmora ieliņas, bet plašie laukumi liecina par bagāto pilsētas vēsturi. Pie baroka, gotikas un bizantiešu stila baznīcām bālē romiešu foruma gruveši, bet viļņi spēlē uz avangardiskām Jūras ērģelēm.
Relaksācija etnogrāfiskajā sētā ar horvātu nacionālo mūziku, dančiem, ēdieniem un dzērieniem. Neizpaliks arī mājās rakijas baudīšana. Galdā tiks celta pēc sentēvu receptes tikko izcepta maizīte un protams horvātu lepnums -Pršut šķiņķis.

Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Bosnijā Hercegovinā ar brokastīm.
4.diena.
Mostara – pilsētiņa, kas pārsteidz, jo nokļūsti viduslaiku pasakā. Neretvas upīte, ar kristāltīru ūdeni, seno dievnamu un mošeju torņi, kas slejas pret kalniem un īsta austrumnieciska krāsainība te valda ik uz soļa. Bet pāri tam visam vecais Osmaņu stila tilts, kas savieno divas pasaules musulmaņu un kristīgās ticības.
Kajtaz – Turku mājā iepazīsim austrumu kultūru un tradīcijas. Skatīsim greznos turku paklājus, metālkalumus, apģērbu, slēgto mājas iekšpagalmu un harēma daļu visā tā godībā.
Vecajā austrumu stila tirgū joprojām ir raksturīgi amatnieku veikali un tradicionālie restorāni. Te valda krāsu pārbagātība un vietējais kolorīts. Osmaņu impērijas laikā te bija vairāk nekā 500 veikaliņu. Neskatoties uz laika gaitā notikušajām izmaiņām līdz pat šai dienai ir saglabājušies daži no raksturīgākajiem amatiem -manuāla vara apstrāde , paklāju aušana. Te var izbaudīt lielisku tradicionālo virtuvi, turku kafiju, austrumu saldumus - halvu, lukumu.
Počitelj – izcili saglabājies viduslaiku ciematiņš. Skatoties uz ciematiņu saproti, cik bagāta un spēcīga bija Osmaņu impērija.
Blagaja. Miera un harmonijas paradīze, Bosnijas skaistākais klosteris “zem klints”. Klints pakājē saglabājusies senā dervišu mītne tiek uzskatīta par vienu no Bosnijas un Hercegovinas svētākajām un senākajām vietām, bet blakus tai no milzīgas atveres alā laužas ārā spēcīgas ūdens strūklas.

Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Bosnijā Hercegovinā ar brokastīm.
5.diena. Kravices ūdenskritums, ko skaistuma ziņā salīdzina ar Afrodites peldvietu, par kuru daudzi dzirdējuši, bet neviens nav redzējis.
Modro Jezero - ir brīnumains dabas fenomens. Ezeram ir sava burvība- to ieskauj liels krāteris, kas ir 800 metru garš un 500m2 plats.
Ezers ar dziļumu līdz 147m vasarā pilnībā pazūd, atstājot pamatu pietiekami sausu, lai ikgadējā futbola spēle var notikt uz plakana ezera dibena virsmas, kas ir cieta kā betons .
Red Lake – tautā sauc par “dabas pērles” ezeru. Nosaukumu ezers ir iemantojis no sarkanajām akmeņu klintīm kas to apņem. Tā ir trešā dziļākā karsta kritene pasaulē–530m
Topana cietoksnis – „māja ieroču glabāšanai”, atrodas augstu uz klints sienas un to pārvaldīja varenā Osmaņu impērija.

Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Bosnijā Hercegovinā ar brokastīm.
6.diena. Stona aizsargsienas ir otras garākās akmens sienas Eiropā 5,5 km, kas sargāja viduslaiku pilsētu, ar šaurām klusām ielām, cēlām, senām mājām un seno kultūru pēdām.
Katru gadu mandarīnu ražas novākšanas laikā Neretvas upes ieleja pārvēršanas par ko īpašu, visur Jūs varēsiet sastapt cilvēkus, kuri
piedalās mandarīnu ražas novākšanā. Jums pašiem būs iespēja piedalīties mandarīnu lasīšanā un degustēšanā.
Vizināšanas laivās pa Neretvas upes kanāliem, ļaus Jums izbaudīt šīs
vietas neparasto šarmu. Bet vakarā varēsiet baudīt vietējos ēdienus un dzērienus, klausoties vietējo mūziku, kas tā vien aicina ļauties jestriem dejas soļiem
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Horvātijā-hotel Medena ar brokastīm.
7.diena. Atpūtas brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru vērojot neskaitāmās saliņas uz smaragdzilās jūras fona. Ļausimies skaistajām horvātu dziesmām vietējo muzikantu izpildījumā, neizpaliks arī uzkodas ar vietējo vīnu un - grillētu Adrijas jūras zivju maltīte.
Trogirā sajaukušās senās Grieķijas, Romas Impērijas, Venēcijas Republikas un mūsdienu Horvātijas vēsture. Trogira (UNESCO) – pilsēta uz salas Adrijas jūrā, dēvēta par balto akmens skaistuli. Pilsētiņu raksturo šauras ieliņas, virs kurām striķos žāvējas vietējo iedzīvotāju veļa, bet zem plašajiem koka balkoniem slēpjas zivju krodziņi un vīna pagrabiņi. Piekrastes ūdeņos šūpojas elegantas jahtas un spirgtais dienvidu vējš spēlējas palmu zaros.

Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Horvātijā-hotel Medena ar brokastīm.
8.diena. Jeruzaleme – ciems, kam nosaukumu devuši krustneši, kuri te dzīvojuši jau 12.gadsimtā. Jeruzalemes ceļš vijas 18 km garumā pāri viļņveidīgiem pakalniem, kur acis priecē neskaitāmi vīnogulāju lauki un mazas vīna darītavas.

Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Polijā ar brokastīm.
9.diena. Mājupceļš cauri Polijai.
Ceļazīmes cena 445 euro
Cenā ietilpst: transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, pavadošā gida pakalpojumi, 8 naktis trīszvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, pārbraucieni ceļojuma laikā, tūristu nodoklis, veselības apdrošināšana.
Papildus izdevumi:
Ekskursija Zadarā ar vietējo gidu 5 euro
Ekskursija Trogirā ar vietējo gidu 5 euro
Folkloras programma un vakariņas horvātu nacionālajā sētā 30 euro
Kajtaz – turku mājas apmeklējums 3 euro
Kravicas ūdenskritums – 5 euro
Blagaja -dervišu mītne 3 euro
Stona aizsargmūris 70 HRK
Brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru un pikniks ~ 30 euro
Mandarīnu lasīšana, brauciens ar laiviņām, nacionālais vakars ar mūziku, vīnu un tradicionālajiem ēdieniem - 30 euro