Aitu gani un gucuļu kāzas Karpatu kalnos. Dabas draugiem 2020. gada 18-25. jūlijs. 
Aitu gani un gucuļu kāzas  Karpatu kalnos. Dabas draugiem 2020. gada 18-25. jūlijs.

1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.10, Rīgas 6.00
Brauciens cauri Lietuvai, Polijai.
.
Nakts trīs zvaigžņu viesnīcā Polijā, Ukrainas pierobežā ar brokastīm.
2.diena. Ļvova, pusdienas Ļvovas krodziņā.
Ekskursija pa Ļvovu ar mazo tūristu vilcieniņu.
Ļvovu tālajā 1256.gadā dibināja Galīcijas kņazs Danilo un nosauca to par godu savam dēlam Ļevam, kas tulkojumā no ukraiņu valodas nozīmē «lauva». Lauva ir Ļvovas simbols un ir krāšņs elements pilsētas arhitektūrā. Pilsētas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasau-les mantojuma sarakstā – vēstures elpa un bagātīgais kultūras mantojums tajā jūtami ik uz soļa! Ukrainas rietumu daļas pilsētu Ļvovu par Eiropas tūrisma galamērķi numur viens atzi-nuši tīmekļa vietnes VirtualTourist.com lietotāji. Kopā ar ukraiņu gidi dosimies leģendām apvītās un apdzejotās, šaurajās Ļvovas viduslaiku ieliņās un baudīsim pilsētas neatkārto-jamo auru.
Modernās mākslas muzejs “Salo” Galvenais ukraiņu gastronomiskais lepnums ir speķis jeb salo. Ja līdz šim ar speķi esat bijuši uz jūs, tad tas pilnīgi noteikti mainīsies, kad nogaršo-siet to Ukrainā, jo tas tik tiešām pats kūst mutē! Ukraiņi speķi sāla, marinē un kūpina, tur-klāt viņiem ir pat speķis šokolādē, kuru dēvē par ukraiņu «Snickers». Speķim ukraiņi ir pat veltījuši festivālu un muzeju, tāpēc tas tik tiešām ir nopietni.
Boimu dzimtas kapela tika uzcelta 1609. gadā. Boimu ģimenes kapela pārsteidz ar nepār-spējamu skaistumu un ir unikāla ne tikai Ukrainā, bet arī pasaulē.
Kafijas manufaktūras namā sastopas pagātne un tagadne. Ēkas pazemes ejas mūs iepazī-sinās ar ražotnes darbu senatnē, bet izsmalcinātajā kafijas bārā Jūs varat baudīt kafiju no Brazīlijas, Itālijas un citām pasaules malām, kā arī nogaršot kafiju pēc speciāli sagatavotām receptēm.

Vakariņas un nakts Ļvovā trīs zvaigžņu viesnīcā „ Sonāte” ar brokastīm.
3.diena. Dosimies iepirkties Ļvovas lielākajos tirdzniecības centros AŠMAN un FORUM.
No 15 metru augstuma, daudzās kaskādes kalnu ielejā krīt Šipīt ūdenskritums, kas ir viens no skaistākajiem ūdenskritumiem Ukrainā. Tas ir radies no liela pazemes avota, tā sauktās "Jūras acs" vienā no skaistākajām vietām Ukrainas Karpatos…… - ūdenskrituma vārds ir saistīts ar vārdu "čukstiņš". Pastāv arī leģenda, ka zemnieks Ivanco mīlējis meiteni Mariku. Meitenes māte kāzas nevēlas un nolādējusi jauniešus, kuri metušies zemē no stāvas klints un ūdens putās miruši. Tagad, ūdenskrituma tuvumā var dzirdēt čukstus: " Mana Marika,!

Nakts zemnieku saimniecībās ar vakariņām,brokastīm.
4.diena. Kelečina ciems izpleties Splina kalna pakājē Repinkas upītes krastā. Kelečina sla-vena ar saviem minerālūdeņiem, kuri kalna pakājē izplūst no zemes dzīlēm. Viens no mine-rālūdeņiem ir spilgti oranžā krāsā un ieplūstot mazajā kalnu upītē tās ūdeņus nokrāso oran-žus. Ūdens ir ļoti veselīgs un nodrošina organismam nepieciešamo dzelzs daudzumu.
Lāču rehabilitācijas centrs ir vienīgais Ukrainā, kur Jūs variet ķepaiņus vērot gandrīz to da-bīgajā vidē. Rehabilitācijas centrā nokļūst lāči pret kuriem slikti ir izturējušies to iepriekšējie saimnieki, vai mazie lācēni ir palikuši brīvībā bez savas mātes. Rehabilitācijas centrā māca lāčiem piemēroties dzīvei brīvībā. Šobrīd centrā ir vairāki voljēri, kas atdala lāčus ar īpaši smagiem raksturiem.
Sinevaras ezers- tautā saukts par Jūras aci ir dziļākais kalnu ezers Karpatos. Leģenda stāsta par bagāta grāfa meitas un aitu gana nelaimīgu mīlestību, kuras rezultāta no meitenes asa-rām ir izveidojies kalnu ezers ar kristāltīru ūdeni.
Kosino. Relaksēsimies termālajos baseinos, kuru vidējā temperatūra ir +41 grāds. Super-modernajā atpūtas kompleksā ir 5 peldbaseini, 7 saunas. Kompleksa lepnums ir lielākās Ukrainas strūklakas-burbuļvannās ar "kafiju", "vīnu", "alu" un strūklaku-ilūziju "Zelta celtnis veselībai" 15,5 metru augstumā. Atpūtai šeit ir lieliski piemērota pieaugušajiem un bēr-niem, kā arī veselības uzlabošanai.

Nakts zemnieku saimniecībās ar vakariņām, brokastīm.
5.diena. Dragobrat kalnu masīvā slēpošanas sezona dažkārt ilgst līdz pat maija vidum. Kal-nu nogāzēs aug dižskābaržu meži, bet kupolveida kalnu virsotnēs plešas kalnu pļavas. Do-simies kalnos gan ar kalnu pacēlāju, gan pa bezceļiem ar automašīnām, kas piemērotas kal-nu pārejām.
Ceļš mūs vedīs uz augstkalnu ezeriem Vorožesku un Gerašku, lai varam izbaudīt kalnu burvību un mieru
Mūs gaida jautras, stilizētas gucuļu kāzas, kurās varēsim ņemt aktīvu dalību. Dziedāt, de-jot, cienāties un priecāties, kā jau Karpatu kalnos pieklājās.

Nakts zemnieku saimniecībās ar brokastīm.
6.diena. Dzembroņa kalnu grēda ir lieliska vieta, lai dotos prom no civilizācijas un relaksē-tos mierā un klusumā. Sirreāli dabas skati, svaigs kalnu gaiss, meži un augstkalnu pļavas. Te vietējie zintnieki ir nākuši nest ziedojumus dieviem.
Ar kalnu braucieniem piemērotām mašīnām dosimies uz augstkalnu pļavām, kur mūs jau gaidīs aitu gani. Vērosim aitiņas kalnu ganībās un klausīsimies aitu ganu stāstos.
Pie aitu ganiem mūs gaida dažādu Karpatu vīnu un sieru degustācija. Mācīsimies spēlēt kalniešu nacionālos mūzikas instrumentus trembitu un drimbu, kā arī gatavot gucuļu naci-onālo svētku ēdienu- banošu. Neizpaliks Karpatu kalnu tēja un medus…( piknikā tiek iz-mantoti vienreizējie trauki).

Nakts zemnieku saimniecībās ar vakariņām, brokastīm.
7.diena. Jaremče – kalnu kūrortpilsētiņa, kas izvietojusies Karpatu kalnos. Proboi ūden-skritums, kurš dārdēdams gāžas pāri milzīgajiem akmeņiem, kuri vēl ir leduslaikmeta liecinieki.
Iepirkšanās vietējā amatnieku tirdziņā. Jūsu priekam gan ādas izstrādājumi, gan krāšņi izšuvumi, gan pinumi, gan keramika. Neizpaliek arī dažādi veselīgi cienasti no Karpatu kalniem.

Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
8. diena. Mājupceļš cauri Polijai un Lietuvai. Vēlu vakarā ierašanās mājās.
Ceļazīmes cena 395 euro
Cenā ietilpst: transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (regulējami sēdekļi, kondicionētājs, WC, audio, video); degviela, ceļa nodokļi, stāvlaukumu un maksas ceļu izmaksas; naktsmītnes: - 3 naktis trīs zvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, 4 naktis viesu mā-jas ar brokastīm; Ukrainas teritorijā brokastis, vakariņas, degustācijas, , veselības ap-drošināšana, pavadošā gida , Ļvovas un Ukrainas gides pakalpojumi Ukrainas teritorijā.

Papildus izmaksas: ārstnieciskā SPA kompleksa apmeklējums, teatralizē-ta uzvedums Gucuļu kāzas ar muzikantiem, kalniešu ēdieniem, ieejas biļetes apskates objektos, ekskursija Ļvovā ar tūristu autobusiņu
50 euro