No Daugavas dievturiem līdz Vidzemes ūdensdzirnavām. 2021.gada 22.maijs 
Izbraukšana no Kuldīgas 6.00, Saldus 6.50, Dobeles 7.35, Jelgavas 8.05.
Lokstenes dievturu svētnīca atrodas uz Liepsalas Daugavā. Tā nosaukta tuvumā esošā appludinātā Lokstenes pilskalna vārdā, uz to var nokļūt, pārceļoties ar plostu. Lokstenes dievturu svētnīca iekārtota kā dieva sēta Dievturības -latvisko ģimenes godu un gadskārtu svinībām. Dievsētu veido – svētnīcas ēka, Saules vārti, Senču akmens, Karogu laukums. Svētnīcu ieskauj gleznainas ainavas un Latvijai nozīmīgs kultūrvēsturisks apvidus – Lokstenes pilskalna, Staburaga, Sēlpils, Oliņkalna senvietu tuvums.
Brīdis atpūtai Liepkalnu maiznīcā ar svaigi ceptu, latviski mīlētu maizi, elegantiem cepumiem, vietējo ražotāju labumiem, kafejnīcu ar labiem ēdieniem un lielisku uz vietas gatavotu maizes kvasu un kafiju.
Starp Pļaviņām uz Ērgļiem, vietā kur Daugavas ieleja strauji pāriet Vidzemes augstienē, jau kopš seniem laikiem atrodas Odzienas muiža ar parku, saimniecības ēkām un lepnu pili, kuras pirmsākumi skaitāmi jau no 1455.gada. Tagad šī Latvijas arhitektūras pērle atdzimst no drupām .Odzienas pils ir viens no ievērojamākiem romantizētas viduslaiku pils pieminekļiem Baltijā. Pašlaik Odzienas pilī ir rekonstruētas vairākas zāles. Īpašu burvību vietai piešķir senie muižas dīķi ar saliņām un lielie, daudz pieredzējušie muižas koki
Odzienā ir iespējams lielākā padomju laika auto un tehnikas kolekcija Latvijā. Padomju laika auto un tehnikas kolekcijā ir apskatāmas vairāk kā 20 padomju laika automašīnas, motocikli, fotoaparāti, radio aparāti, sadzīves tehnika un pat FORMULA Estonia!
Vecbebru muiža celta barona F. Meijendorfa laikā. Muižas kungu māja nodedzināta 1905. gadā. Vēlāk to atjaunoja arhitekta V. Bokslafa vadībā. Atdzimšanas procesi Vecbebru muižā jau notiek, bet tie nav ātri un uzreiz pamanāmi. Muižas apskate no ārpuses.
Skaņu māja savu mājvietu atradusi Krapes muižas teritorijā, bijušajā muižas pārvaldnieka mājā. Etnomuzikologs Ilmārs Pumpurs stāsta, ka nav gatavi stāvēt pie pēdējā ermoņista kapa, bet vēlas, lai senie instrumenti dzīvotu un turpinātu latviešu tradīcijas. ‘Skaņu mājas’ saimnieki atdot godu vecajiem mūzikas instrumentiem un spēlmaņiem, no kuriem varam mācīties, kuru prasmes gribētu nodot tālāk. Koncerts Skaņumājā.
Krapes muižas ūdensdzirnavās radoša meistarklase Jūsu priekam. Te sveču liešanā tiek izmantots ekoloģiski sertificēts sojas vasks, kas ir videi un cilvēkam draudzīgs materiāls. Sveces dizaina veidošanā izmantosim dažādus savvaļas un kultūraugus. Jūsu gatavotā svece būs jauka piemiņa no Krapes ūdensdzirnavām. Kamēr sveces cietēs, pie kūpošas tējas tases varēsiet degustēt vērtīgos pļavas augu eliksīrus, kurus ar mīlestību gatavo ūdensdzirnavu saimniece. Eliksīrus iespējams iegādāties arī līdzņemšanai savai veselībai vai kā suvenīru dāvināšanai. Saimnieki būs sarūpējuši cienastu uz ugunskura vārītu kārtīgu Vidzemnieku zupu.
Ceļazīmes cena: 28 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, pavadošā gida pakalpojumi,
Papildus izdevumi
Plosts uz dievturu svētnīcu 2 euro
Ekskursija dievturu svētnīcā 2 euro
Ekskursija ar vietējo gidu Ozienas pilī 2 euro
Ekskursija padomju laiku tehnikas muzejā 2 euro
Skaņu māja ar koncertu 5 euro
Krapes ūdendzirnavas ar sveču gatavošanu līdzņemšanai, veselības eleksīru, tējas degustāciju 6 euro
Uz ugunskura vārīta zupa 3 euro