Ceļojums grupā Igaunija Sāremā: „Svētki kadiķu valstībā” - 80 EUR

Ceļojums grupā Igaunija Sāremā: „Svētki kadiķu valstībā” Ceļojums grupā Igaunija Sāremā: „Svētki kadiķu valstībā”
Izbaudīsim Muhu salas burvību, kur klusumam ir tik balta elpa, ka var dzirdēt savus sirdspukstus, bet ciemošanās mazajos salu ciematiņos, mums paliks iecirsts atmiņā, kā akmenī. Tā ir akmeņu burvība, jo tikai akmeņu žogam tāds velns vis nevarot pārsvempties pāri zvejļaužu pusē un nodarīt skādi.

1.diena.Izbraukša no Rīgas.
Muhu sala līdz pat mūsdienām ir saglabājusi savu pirmatnējo elpu un pārsteidz mūs ar senajiem akmeņu krāvumiem un kadiķu audzēm. Muhu sala izstaro romantiku ar savu senlaiku kultūru un mazo ciematiņu auru, kādas nav nekur citur. Apstāsimies uz brīdi un izbaudīsim mazās Muhu salas burvību, kur klusumam ir tik balta elpa, ka var dzirdēt tikai savus sirdspukstus.
Kuguvas ciematiņā jūtamies, kā atsviesti kādu gadsimtu, vai divus atpakaļ. Šie akmens žogi, apsūnojošie niedru jumti, aka ar vindu, laivu vraki piekrastē un uz žogiem. Varbūt tieši šis ciemošanās laiks Koguvas ciematiņā mums paliks iecirsts atmiņā, kā akmenī. Tā ir akmeņu burvība, jo tikai akmeņu žogam tāds velns viss nevarot pārsvemties pāri zvejļaužu pusē un nodarīt skādi.....
Svētā Katrīnas baznīciņa ir viena no vecākajām baznīcām Igaunijā, kas tika uzcelta Muhu salas iedzīvotāju upurēšanas vietā . Līdz pat mūsdienām trapeces veidotajos kapakmeņos ir saglabājušies pagāniskie simboli. Viens no šiem simboliem attēlo pagānu Dzīvības koku, kas liecina par salas iemītnieku dzīvības un nāves attiecībām.
Kūstot Baltijas ledus ezeram izveidojās Sāremā sala, kuru no senseniem laikiem apdzīvoja vikingi. Par vikingu konfliktiem un dūru vicināšanu ir stāstīts pat senajās sāgās, jo tā bija tikpat skarba un vējos rūdīta tauta, kā pati sala.
Pangas stāvkrasta visaugstākajā vietā atrodas sena upurvieta, kur senos laikos nesti upuri jūrai. Ir saglabājušies nostāsti par aitu un citu dzīvnieku upurēšanu, kā arī jaunavu ziedojumiem jūras dieviem, lai nodrošinātu labu lomu un mierīgu jūru. Tas ir savdabīgs un skarbs salas nostūris, kur pazūd laiks.....
Lepni spītējot atklātajiem vējiem, stalti stāv Anglas vējdzirnavas, nu jau aptuveni simts gadus, kas ir tipiskas šīs salas pārstāves un kopā ar saliniekiem ir dalījušas visus priekus un bēdas.
Kaali traktierī krogus meitas svētku galdā mums cels salinieku etniskos ēdienus, ko noteikti ir vērts nogaršot. Protams neizpaliks arī salenieku pašbrūvētā alus smeķēšana. Kamīnā kursies uguns un telpu pildīs rūgta kadiķu smarža, bet salenieku jestrie muzikanti priecēs mūs ar vienu lustīgu dziedājumu.
Kaali meteorīta krāters. Vikingu sāga stāsta, ka Pērkona dievi ir lidojuši pa debesīm, plēšot pušu ausis. Aizdegušies koki un viss dzīvais gājis bojā. Saule bija samazinājusies, atdalījusies no debesīm nesot zemei iznīcību un postu, bet tad iestājies klusums, kā no kapa, kā no tumsas. Tikai tālu, tālu bija redzama degošā meža atblāzma. Pienāca nākošās dienas rīts un saule atkal bija debesīs vēlreiz, tikai zemē bija atstāta liela rēta.....

2.diena.
Sen jau pagājis tas laiks, kad Kuresārē morāles principi nepieļāva kopīgu abu dzimumu peldi pludmalē un vajadzēja peldēt ne tikai dažādās vietās, bet arī laikos galvā liekot pat cepuri, lai noslēptu visas ķermeņa daļas. Tagad Kuresāre lepojas ar saviem SPA centriem, kur piedāvā ne tikai dūņu, bet arī minerālūdens vannas, toties pati pilsētiņa dzīvo tikai sev raksturīgo dzīvi.
Kuresāres pils ir dzīva vēstures liecība ar savu skumjo bruņinieku, kas tika iemūrēts pagrabā. Vakaros pilī klusi skan soļi, kad Bīskaps dodas uz vakariņām greznajā ēdamzālē, kur pārtiku pasniedza akmens šķīvjos, bet vienīgais galda piederums bija dzelzs nazis. Toties vīnu lēja no kannām un dzēra no lieliem kausiem. Bet no tumšās lauvu bedres vēl šodien atskan skaļa zvēru rēkoņa, jo tur meta noziedzniekus , kas bija izdarījuši briesmīgus darbus.
Kuresāres alus krogā nogaršosim salenieku meistaru brūvēto alu, jo tie godā vecos tikumus , pamatīgi un pacietīgi darina alu, kuru grezno viegla, gaisīga putu cepure.

Mājupceļš.

Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, gida pakalpojumi, nakts viesnīcā ar brokastīm.

Papildus izdevumi:
Kuresāres pils apmeklējums 5 euro
Kaali krātera gaismas šovs 4 euro
Vakariņas Kaali traktierī ar muzikantu un dejotāju priekšnesumiem 20 euro
Anglas vējdzirnavu apskate ar siltas zāļu tējas un lauku labumu baudīšanu 8 euro
Pusdienas Kuresāres alus krogā 10 euro
Atstāj ziņu/jautājumu
* Vārds, Uzvārds:
Ceļojuma nosaukums:
* E-pasts
Telefons
Piezīmes